Достапни линкови

Најтенок ТВ екран на светот


Јужнокорејската компанија Ел ЏИ Дисплеј соопшти дека развила таканаречен ел си ди телевизиски екран што е потенок од шест милиметри. Екранот во кој е вграден таканаречниот лед систем тежи половина помалку од досегашните. Фирмата ЕЛ ЏИ и нејзиниот локален ривал Самсунг се натпреваруваат кој ќе произведе потенок екран со висока квалитет на сликата.

XS
SM
MD
LG