Достапни линкови

Делегација на чешкиот Сенат во Македонија


Претседателот на Сенатот на Парламентот на Република Чешка, Пржемисл Соботка денеска ќе допатува во официјална посета на Македонија. Според агендата, предвидено е тој да се сретне со претседателот на македонскиот Парламент Трајко Вељаноски, со претседателот на Националниот совет за евроинтеграции Радмила Шеќеринска, како и со други членови на советот.
XS
SM
MD
LG