Достапни линкови

Бајден пристигна во Сараево


Потпретседателот на САД Џозеф Бајден денеска пристигнa во посета на Босна и Херцеговина, со што ја започнува повеќедневната турнеја низ земјите од Балканот. Во Сараево на средбите со босанските власти, американскиот потпретседател ќе биде придружуван од високиот претставник на ЕУ Хавиер Солана. Бајден утре ќе го посети Белград, а в четврток Приштина.
XS
SM
MD
LG