Достапни линкови

Продолжува судењето на лидерката на опозицијата во Мјанмар


Лидерката на опозицијата во Мјанмар и добитничка на Нобелова награда за мир Аунг Сан Су Чи денеска ќе се изјасни пред судот по обвинението дека ги прекршила правилата на домашен притвор. На про-демократската опозициска лидерка на Мјанмар, и се заканува казна затвор од 5 години. Европската Унија најави заострување на санкциите против режимот во оваа земја.
XS
SM
MD
LG