Достапни линкови

Пожар во зградата на Европската Комисија во Брисел


Во седиштето на Европската Комисија во Брисел попладнево избил пожар, јавуваат агенциите. Сите вработени биле евакуирани, а на место веднаш дошле противпожарни екипи за локализирање на пожарот. Портпаролот на Европската Комисија Џозеф Хенон изјави дека нема информации за евентуално повредени.
XS
SM
MD
LG