Достапни линкови

Напад врз братот на авганистанскиот претседател


Братот на авганистанскиот претседател Хамид Карзаи, Ахмад Карзаи, изјави дека бил нападнат на патот за Кабул од страна на талибански бунтовници. Приота, како што прецизира, бил убиен еден од неговите телохранители. Инаку, Ахмад Карзаи, според некои западни медиуми, е вмешан во шверц на дрога, но тој ги отфрла таквите обвинувања.
XS
SM
MD
LG