Достапни линкови

Крај на Тамилските Тигри во Шри Ланка


Војската на Шри Ланка соопшти дека убила тројца водачи на Тамилските Тигри, а го нашла и телото на синот на главниот бунтовнички лидер. Војската додава дека ги завршила операциите против бунтовниците. Тамилските Тигри вчера објавија крај на три-децениската битка против властите во Шри Ланка.
XS
SM
MD
LG