Достапни линкови

Претседателот Иванов во Словенија


Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе престојува во еднодневна посета на Словенија. Ова е втора меѓународна активност на новиот претседател, откако минатата недела беше во работна посета на Брисел.
XS
SM
MD
LG