Достапни линкови

Бајден во балканска турнеја


Американскиот потпретседател Џозеф Бајден денеска ја започнува турнејата на Балканот, во чии рамки ќе ги посети Босна и Херцеговина, Србија и Косово. Тој ќе разговара со раководствата во Сараево, Белград и во Приштина за неопходноста од забрзување на реформите, со цел интегрирање на Западниот Балкан во ЕУ.
XS
SM
MD
LG