Достапни линкови

Интензивни престрелки во Пакистан


Пакистанските безбедносни сили соопштија дека вчера имало размена на оган со талибанските милитанти во долината Сват и ги повикаа жителите во внатрешноста на Мингора да го напуштат градот, доколку сеуште се таму и доколку имаат можност. Според информациите што ги објави пакистанската војска, престрелките до кои дошло во градот Мингора имале интензивен карактер.
XS
SM
MD
LG