Достапни линкови

ЕУ ја осуди дискриминацијата кон хомосексуалците


Европската Унија ја осуди дискриминацијата кон хомосексуалните групи на денешниот Меѓународен ден против хомофобијата. Европската Унија осудува и отфрла какво било манифестирање на хомофобија како феномен за нарушување на човековото достоинство и дискриминација, се наведува во соопштението од Унијата. Меѓународниот ден против хомофобијата се оддбележува во 50-тина земји во светот.
XS
SM
MD
LG