Достапни линкови

СЗО – 8 480 заразени од вирусот на свински грип


Од вирусот на свински грип, според најновите податоци на Светската Здравствена Организација во 39 земји во светот се заразени 8 480 лица, а 72-ца починале. Новиот биланс покажува намалување на бројот на заразените во споредба со претходните денови кога секојдневно СЗО регистрираше по речиси илјади нови заболени. Вчера беа регистрирани 8 450 заразени.

XS
SM
MD
LG