Достапни линкови

Уапсен лидер на италијанска мафијашка група


Во заедничка акција на италијанската и шпанската полиција во Малага е уапсен лидерот на неаполската мафија Камора, Рафале Амато. Тој беше во бекство од 2006-та година, а се смета за одговорен за десеттина убиства изминативе неколку години. Мафијашката група Камора го држи пазарот со наркотици во Неапол и околината.
XS
SM
MD
LG