Достапни линкови

Претставникот на Норвешка победник на Евровизија


Претставникот на Норвешка Александар Рибак со песната ,,Бајка“ победи на вчерашниот избор за песна на Евровизија, што се оддржа во Москва, на кој настапија вкупно 25 финалисти. Норвешкиот пеач освои 387 поени, кои ги доделуваат публиката и жирито, од вкупно 42 држави учеснички на Евровизија.
XS
SM
MD
LG