Достапни линкови

Републиканскиот гувернер Хунтсман амбасадор на САД во Кина


Американскиот претседател Барак Обама го именуваше републиканскиот гувернер Џон Хунтсман, за следен американски амбасадор во Кина. Хунтсман е гувернер на западната држава Јута. Амбасадорското место во Кина, се смета за клучно поради се посилната меѓународна позиција на Пекинг.
XS
SM
MD
LG