Достапни линкови

Барак Обама во јули за прв пат во Африка


Во текот на јули, американскиот претседа Барак Обама за прв пат по преземањето на функцијата ќе ја посети Африка, со престојот во Гана. Обама, првиот афроамерикански претседател, ќе ја посети поранешната британска колонија Гана, од 10 до 11 јули.
XS
SM
MD
LG