Достапни линкови

Продолжуваа операцијата на пакистанската армија во долината Сват


Пакистанската армија соопшти дека убила 47 талибански бунтовници во изминатите 24 часа во операцијата во северозападната долина Сват. Во судирите загинале и тројца војници. Инаку денеска при експлозија на автомобил бомба во градот Пешевар, на северозападот од земјата, загинаа најмалку девет лица, а 20-тина се повредени. Претходно, американско беспилотно летало истрелало ракета врз позиции на милитантите во немирниот регион Северен Вазиристан при што биле убиени десетмина од нив.

XS
SM
MD
LG