Достапни линкови

СЗО – Скоро 8 500 лица се заболени од вирусот на свински грип


Според податоците на Светската здравствена организација 8 451 лице, во 37 земји во светот се заболени од вирусот на свински грип, а досега починале 72 лица. 66 лица починале во Мексико, четири лица во Соединетите Држави, и по едно во Канада и Костарика. За први регистрирани случи на свински грип денеска соопштија Турција и Индија.
XS
SM
MD
LG