Достапни линкови

Беспилотно летало уби 10 милитанти во Вазиристан


Пакистански преставници соопштија дека американско беспилотно летало истрелало ракета врз позиција на милитанти во северо-источниот дел од земјата во Вазиристан при што биле убиени најмалку 10 од нив. Во изминатава година се зголеми бројот на осомничени американски беспилотни летала кои се вклучиле во борбите против Талибанците и Ал Каеда во Пакистан. До денешниот напад доаѓа во време на подготовките на пакистанската армија да изврши напад врз главното место во долината Сват.
XS
SM
MD
LG