Достапни линкови

Папата си замина од ИзраелПапата Бенедик 16-ти ја заврши 8-дневната посета на Блискиот Исток, за време на која престојуваше во Јордан, Израел и на палестинските територии. Папата се заложи за окончување на изарелско – палестинскиот конфликт преку формирање палестинска држава.
XS
SM
MD
LG