Достапни линкови

Талибанците бегаат од долината СватПакистанската армија соопшти дека талибанските борци од долината Сват ги бричеле брадите и се потстрижувале, со цел да побегнат заедно со бегалците – цивили од тој регион. Пакистан денеска на неколку часа го укина полицискиот час со цел да им овозможи на цивилите да се евакуираат од долината Сват, каде што пакистанската армија води борби со талибанците.
XS
SM
MD
LG