Достапни линкови

Пад на руската економија, но и во евро-зоната


Руската економија бележи пад од 23 насто во првите три месеци од годинава, во споредба со минатиот квартал. Според Федералното биро за статистика, голем пад има и бруто домашниот производ. Денеска и Бирото за статистика на Европската Унија објави дека економијата во 16-земји од евро-зоната е во пад од 2,5 насто.
XS
SM
MD
LG