Достапни линкови

Словенија со нов предлог за спорот со Хрватска?


Словенечката Влада подготвила предлог дополнување на решението за надминување на граничниот спор меѓу Словенија и Хравтска, предложено од еврокомесарот за проширување Оли Рен. Словенечкиот премиер Борут Пахор одби да соопшти детали од текстот предложен од Љубљана, најавувајќи дека предлогот на Владата денеска ќе биде разгледуван од Одборот за надворешна политика на словенечкиот Парламент.
XS
SM
MD
LG