Достапни линкови

Ќе продолжат судењата на затворениците од ГвантанамоАмериканскиот претседател Барак Обама се очекува денеска да објави обновување на процесите пред воените судови против затворениците од Гвантанамо, но со нови правила. Меѓу другото, нема да можат да се земаат предвид доказите изнудени со тортура. Во затворот Гвантанамо се останати уште 20-тина затвореници.
XS
SM
MD
LG