Достапни линкови

Масовно помилување на затвореници во Туркменистан


Туркменистан ќе спроведе масовна амнестија, при што ќе бидат ослободени од затвор илјада и 700 затвореници, вклучувајки и 30-тина странци. Ова, во денешното телевизиско обраќање го соопшти претседателот на Туркменистан, Курбангулу Бедримухамедов.
XS
SM
MD
LG