Достапни линкови

Бајден со подршка за Грузија


Американскиот потпретседател Џо Бајден ја реафирмира подршката на грузискиот суверенитет и интегритет. Бајден имал телефонски разговор со грузискиот претседател Михаел Саакашвили, при што, според Белата Куќа, ги поздравил мерките на владата во врска со протестите на опозицијата.
XS
SM
MD
LG