Достапни линкови

Убиени 22-ца талибанци во АвганистанВо борбите во јужен Авганистан загинале 22-ца талибанци, вклучувајки и тројца регионални команданти, соопшти претставник на провинцијата Хелманд. До борбите дошло откако талибанците нападнале два полициски контролни пункта во Хелманд.
XS
SM
MD
LG