Достапни линкови

Средба Груевски- Саркози во Париз


Премиерот на РМ Никола Груевски денеска ќе се сретне со претседателот на Франција Никола Саркози. Груевски ќе бара поддршка од Саркози за визната либерализација, а ќе го информира и за македонските позиции за спорот со името со Грција . Средбата требаше да се одржи вчера, но беше одложена поради дефект на компјутерскиот и радарскиот систем на владиниот авион со кој Груевски патуваше од Брисел во Париз. Македонскиот премиер подоцна допатува во главниот град на Франција со воз.
XS
SM
MD
LG