Достапни линкови

Новинарката Сабери го напуштила Иран


Иранско- американската новинарка Роксана Сабери, која во Иран беше обвинета и уапсена за шпионажа изутринава наводно ја напуштила земјата. Нејзиниот адвокат изјави дека 32- годишната Сабери го напуштила Иран, но не информира каде се упатила таа.
XS
SM
MD
LG