Достапни линкови

Американска поддршка за суверенитетот на Грузија


Американскиот потпретседател Џо Бајден потврди дека Соединетите држави се подготвени да ја поддржат Грузија во одржувањето на суверенитетот и територијалниот интегритет. Бајден ја даде официјалната изјава по телефонскиот разговор со претседателот на Грузија Михаил Саакашвили.
XS
SM
MD
LG