Достапни линкови

Иран ги заштитува своите бродови од напади од пиратите


Иран испратил два воени брода кои ќе патролираат во Аденскиот залив, за заштита на иранските комерцијални бродови и нафтени танкери од напади од сомалијските пирати. Од почетокот на годинава, пиратите нападнаа преку 100 бродови на клучната поморска линија од Аднескиот залив и Индискиот океан.
XS
SM
MD
LG