Достапни линкови

Северна Кореја ке им суди на американските новинарки


Северна Кореја соопшти дека на двајцата американски новинари уапсени во близина на границата со Кина пред два месеца ќе им се суди на 4 јуни. Други детали нема. Лаура Линг и Еуна Ли се обвинети за илегален влез и непрезизиран непријателски акт Против Северна Кореја. За илегален влез казната е 3 години работа во логор.
XS
SM
MD
LG