Достапни линкови

Папата на миса во Назарет, родното место на Исус Христос


Папата Бенедикт 16 ја продолжува посетата на Светата земја со денешната миса во Назарет на окупираниот од Израел Западен Брег. Десетици илјадници верници се собираат во градот, за кој се верува дека е родно место на Исус Христос, за да го видат лидерот на Римо-католичкатра црква. Вчера во Витлеем Папата Бенедикт се состана со палестинските лидери и ја повтори неговата приврзаност за формирање палестинска држава.
XS
SM
MD
LG