Достапни линкови

Иванов во Брисел, Груевски во Париз


Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов ја продолжува посетата на Белгија. Според агендата, тој денеска ќе биде примен од белгискиот крал Алберт Втори, а ќе се сретне и со претседателот на Сенатот на Белгија Арманд де Декер. Премиерот Никола Груевски, пак, од Брисел ќе отпатува за Париз, на средба со францускиот претседател Никола Саркози.
XS
SM
MD
LG