Достапни линкови

Карзаи - Тероризмот закана за просперитетот во регионот


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи во рамки на регионалната економска конференција што се оддржува во главниот пакистански град Исламабад изјави дека екстремизмот и тероризмот се најголеми предизвици кои му се закануваат на просперитетот во регионот. Карзаи во обраќањето додаде и дека поради екстремизмот илјадници луѓе од регионот биле приморани да ги напуштат своите домови.
XS
SM
MD
LG