Достапни линкови

Рикер предаде компјутерска опрема за македонската полиција и Царина


Американскиот aмбасадор во Македонија Филип Рикер, во името на Владата на Сoединетите Држави денеска на македонската полиција и Царинската управа, им предаде специјализирана компјутерска операма за контрола на граничните премини во вредност од над 500 илјади долари. Во обраќањето амбасадорот Рикер изјави дека Соединетите Држави и со политички и со значајни ресурси се посветени на поддршката на Македонија за нејзините аспирации за полноправно членство во НАТО и во ЕУ.
XS
SM
MD
LG