Достапни линкови

Во светот над 5250 заболени од свински грипБројот на заболените од свински грип во светот изнесува над 5250, соопшти Светската здравствена организација, прецизирајќи дека станува збор за триесетина земји. Во половина од нив биле забележани и смртни случаи од новиот грип. Најмногу, 56 во Мексико, каде што вирусот и се појави.

XS
SM
MD
LG