Достапни линкови

Истрага за стресовите на американските војници во Ирак и Авганистан


Американската воена команда покрена истрага за тоа дали американските војници добиваат соодветна ментална здравствена грижа. До ова доаѓа ден откако еден војник кој ја завршувал својата третта служба во Ирак убил петтмина војници во една американска база. Случајот покрена низа прашања, меѓу другото и за емоционалните проблеми и стресови на американските војници кои подолго време служат во Ирак и Авганистан.
XS
SM
MD
LG