Достапни линкови

ЕБРД: Економско заздравување во идната година


Шефот на Европската банка за обнова и развој Томас Миров изјави дека економскиот пад во централна и источна Европа би можело да излезе од дното во втората половина од годинава. Во минатата недела Европската банка предвиде дека источно европските економии во оваа година ќе забележат стагнирање од пет запирка два насто, пред да почнат полека да заздравуваат догодина.
XS
SM
MD
LG