Достапни линкови

Папата денеска во Витлеем, утре во Назарет


Папата Бенедикт 16-ти денеска се наоѓа во Витлеем, родното место на Исус Христос. Тој ќе се сретне со палестинскиот претседател Махмуд Абас, а утре ќе замине за Назарет, местото каде што Исус живеел.
XS
SM
MD
LG