Достапни линкови

Бан Ки Мун го поздрави ослободувањето на новинарката Сабери


Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун го поздрави ослободувањето на иранско- американската новинарка Роксана Сабери од затворот во Иран. Портпаролот на Бан, Фахран Хак, изјави дека генералниот секретар за овој случај повеќе пати разговарал со владата во Техеран.
XS
SM
MD
LG