Достапни линкови

САД нова членка на Советот за човекови права на ОН


САД се избрани за член на Советот за човекови права на ОН, тело кое претходната американска администрација го игнорираше, со критика дека во него членуваат некои земји кои најмногу ги кршат човековите права. Освен САД, во советот се избрани и Белгија и Норвешка.
XS
SM
MD
LG