Достапни линкови

Македонија не се пласира во финалето на Евровизија


Дуетот Некст Тајм не се пласира во финалето на изборот на Песна на Евровизија. Во синоќешното полуфинале, песните на десет земји беа избрани за да настапат во финалето в сабота во Москва, а меѓу нив не беше македонскиот претставник.
XS
SM
MD
LG