Достапни линкови

Папата Бенедикт 16-ти оддржа миса во Ерусалим


Папата Бенедикт 16-ти на денешната миса во Ерусалим пред повеќе илјади луѓе ги повика евреите, христијаните и муслиманите да го ,,поддржат помирувањето“. Овој град мора да биде место каде ќе се изучува универзалноста, почитувањето на другите, дијалогот и взаемното разбирање, истакна поглаварот на римокатоличката црква.
XS
SM
MD
LG