Достапни линкови

Обама кон крајот на мај на средби со лидерите од Блискиот Исток


Белата Куќа соопшти дека претседателот Барак Обама кон крајот на мај во Вашингтон ќе оствари одвоени средби со израелскиот премиер Бејџамин Нетанјаху, египетскиот претседател Хосни Мубарак и палестинскиот претседател Махмуд Абас. Претседателот Обама ги очекува клучните партнери во напорите за постигнување мир на Блискиот Исток, изјави портпаролот на Белата Куќа Роберт Гибс.
XS
SM
MD
LG