Достапни линкови

Половина милион бегалци во пакистанската долина Сват


Пакистанската армија нападнала упоришта на талибанците во долината Сват во рамки на операцијата против милитантите која денеска е проширана и на нови фронтови. Агенцијата за бегалци на Обединетите Нации соопшти дека од почетокот на акцијата досега регистрирала половина милион раселени лица.
XS
SM
MD
LG