Достапни линкови

Вечерва започнува Евровизија


Пеачи од цела Европа ќе се обидат да ги освојат симпатиите на телевизиските гласачи, на годинешниот избор за песна на Евровизија. Вечерва започнува првата полуфинална вечер, втората полуфинална вечер ќе се оддржи во четврток, а финалето е планирано за сабота. Домаќин на годинешната Евровизија е Русија, чија песна победи на минато-годишниот избор.
XS
SM
MD
LG