Достапни линкови

Грузиската опозиција ги продолжува протестите


Грузиската опозиција за денеска најави продолжување на протестите, против претседателот Михаел Саакашвили. Вчерашните разговори меѓу опозиционите лидери и претседателот Саакашвили за разрешување на политичката криза завршија без резултати. Опозиционите протести траат повеќе од еден месец.
XS
SM
MD
LG