Достапни линкови

Пакистанската армија прошири операцијата против бунтовниците


Пакистанската армија ја прошири операцијата против талибанските бунтовници во Долината Сват. Во операцијата на армијата, поддржана од артилеријата и хеликоптери, биле убиени речиси 700 милитанти во областа Сват и други соседни региони. Армиски претставници соопштија дека бројот на раселените лица достигнал повеќе од еден милион луѓе.
XS
SM
MD
LG