Достапни линкови

Новинарката Сабери наскоро ќе си замине од Иран


Новинарката Роксана Сабери која вчера беше ослободена од затворот во Техеран, следната недела најверојатно ќе го напушти Иран. Сабери обраќајќи им се на новинарите за прв пат по излегувањето од затвор, им се заблагодари на сите кои што помогнале за нејзиното ослободување. Соединетите Држави го поздравија ослободувањето на Сабери оценувајќи го како ,,хуман гест“.
XS
SM
MD
LG